Apple Watch Series 8 wyposażony jest w czujnik, który co pięć sekund mierzy temperaturę ciała, wykrywając zmiany do 0,1 stopnia Celsjusza. Dane te są wykorzystywane przez aplikację Cycle Control, dzięki czemu kobiety mogą śledzić swój cykl miesiączkowy, od dat owulacji po zakłócenia cyklu.
Kolejna nowa funkcja smartwatcha ma związek ze snem. Apple Watch może teraz prowadzić szczegółowy zapis każdej fazy snu, co z kolei oznacza, że czujniki są w stanie wykryć poziom tlenu we krwi, a nawet wygenerować elektrokardiogram. Wszystkie te dane mają pomóc użytkownikom lepiej zrozumieć ich cykl snu i dokonać zdrowszych wyborów dotyczących snu.
Apple zaprojektowało Series 8 z jednym celem: ma być użyteczny w ochronie użytkownika, a odzwierciedleniem tego jest nowa funkcja Shock Detection zawarta w nowym smartwatchu. Urządzenie wyposażone jest w akcelerometr o dużej sile nacisku, który może wykryć uderzenia o sile do 256 g, opracowany na podstawie ponad miliona godzin jazdy samochodem i danych z rzeczywistych wypadków. Ta funkcja wykrywania kolizji automatycznie aktywuje system awaryjny. Po wykryciu kolizji powiadamia kontakty alarmowe, udostępniając lokalizację i natychmiast dzwoniąc na numery alarmowe. Dodatkowo Apple Watch Series 8 posiada tryb awaryjny SOS, który można aktywować poprzez naciśnięcie bocznego przycisku.
Inne nowe produkty
Oprócz Apple Watch Series 8, Apple wprowadziło na rynek kilka innych smartwatchy. Wśród nich jest Apple Watch Ultra, zaprojektowany tak, aby wytrzymać ekstremalne warunki, a w szczególności dla sportowców wyczynowych i turystów (w innym artykule dowiesz się, jak smartwatch przyda Ci się w podróży). Ultra jest przystosowany do głębokości 100 metrów, a Series 8 i SE tylko do 50 metrów. Apple Watch SE to opcja z najniższej półki, bez śledzenia tlenu we krwi czy temperatury. Podobnie jak w przypadku Serii 8, charakteryzuje się on czasem pracy na baterii do 18 godzin.
Ewolucja zegarka Apple Watch
Pierwszy smartwatch stworzony przez Apple pojawił się w 2014 roku, ale niestety tej pierwszej konstrukcji nie można było nosić, jeśli znajdowała się w zbyt dużej odległości od iPhone’a, do którego była podłączona.
Rok później na rynku pojawił się Series 2, który ewoluował historię Apple Watch, włączając GPS. W przypadku Series 3 możliweb yło niezależne korzystanie ze smartwatcha dzięki opcji Apple Watch Cellular.
W 2018 roku, wraz z premierą Series 4, zaczęto dostrzegać przydatność smartwatcha w zdrowiu użytkowników; w tym nowym modelu użytkownicy mogli zobaczyć elektrokardiogram dzięki czujnikowi na zegarku. Serie 5, 6 i 7 przeszły ewolucje w swoim designie, by w końcu dojść do Serii 8: zegarka, który ma kontynuować odkrywanie przydatności smartwatchy w zdrowiu ludzi.